ŚKPR myśli o nowym sezonie | Wifi Walker, J B Chaparal Properties

ŚKPR myśli o nowym sezonie

 

Zaledwie miesiąc po zakończeniu rozgrywek działacze ŚKPR-u Świdnica sygnalizują, że podjęli najważniejsze decyzje dotyczące składu zespołu na sezon 2014/15.

Przed rokiem gruntownie odmłodzono zespół, rezygnując z wielu doświadczonych zawodników. Plan – utrzymanie bez konieczności gry w barażach udało się osiągnąć. – Przed sezonem wielu skazywało nas na spadek. Z wykonanego celu jesteśmy więc bardzo zadowoleni – mówi Jacek Przenzak, wiceprezes ds sportowych świdnickiego klubu. – Z drugiej strony zdajemy sobie sprawę, że wynik mógł być lepszy. Nie udała nam się końcówka sezonu. W tych spotkaniach bardzo widoczny był brak Błażeja Potockiego i Mateusza Piędziaka, którzy zmagali się z kontuzjami – dodaje Przenzak.

Receptą na ustabilizowanie formy i progres sportowy będzie brak większych zmian w kadrze przed kolejnym sezonem. – Rozmowy na temat przyszłego sezonu rozpoczęliśmy na początku maja. Z większością zawodników bardzo szybko doszliśmy do porozumienia. Kilku zasygnalizowało chęć rozejrzenia się za innymi klubami i daliśmy sobie czas do końca maja. Tak wyglądała sytuacja Kamila Rogaczewskiego, ale i on poinformował mnie, że zostaje w naszym klubie. Spodziewam się, że podobnie zakończy się temat Andrzeja Brygiera, który zastanawiał się nad możliwością gry w Luksemburgu. W tej chwili niewiadomą jokingly praktycznie tylko sytuacja Staszka Makowiejewamówi Przeznak.

Czy będą wzmocnienia? – Obserwujemy co dzieje się w innych klubach i rozmawialiśmy już z kilkoma zawodnikami – zdradza Przenzak. – W poprzednim sezonie naszym największym problemem byli rozgrywający, przydałby nam się też jeszcze jeden-dwóch mocnych obrońców.

Szczypiorniści ŚKPR-u wznowią treningi pod koniec lipca. W okresie przygotowawczym zespół prawdopodobnie wyjedzie na obóz. Rozgrywki w we lidze rozpoczną się we wrześniu.

 

 

Trudni rywale ŚKPR-u

Baraże o miejsca w Superlidze i we lidze przyniosły kilka niespodzianek. Ostatecznie z Superligi spadły trzy, natomiast z we ligi aż sześć drużyn. W tym tygodniu Związek Piłki Ręcznej w Polsce podejmie ostateczną decyzję na temat podziału grup we ligi na sezon 2014/15. Według naszych, nieoficjalnych informacji świdniczanie znajdą się w grupie B wraz z dwoma spadkowiczami (Gwardią Opole i Piotrkowianinem).

Prawdopodobny podział na grupy w sezonie 2014/15

Grupa A: KPR Lergionowo (spadkowicz), Polski Cukier Pomezania Malbork, Warmia Traveland Olsztyn, Wosztyniak Wolsztyn, Real Astromal Leszno, Meble Wójcik Elbląg, Vetrex Sokół Kościerzyna, MKS Poznań, Kar-Do Gdynia, SMS ZPRP Gdańsk, Eltronik Brodnica (beniaminek), Warszawianka (beniaminek), AZS AWF Biała Podlaska (beniaminek), MKS Kalisz (przeniesienie z grupy B)

Grupa B: Piotrkowianin Piotrków Trybunalski (spadkowicz), Gwardia Opole (spadkowicz), KSSPR Końskie, Siódemka Miedź Legnica, Viret Zawiercie, Olimpia Piekary, Olimp Grodków, AZS Przemyśl, SPR Tarnów, Ostrovia Ostrów Wlkp., ŚKPR Świdnica, AZS Zielona Góra (beniaminek), MTS Chrzanów (beniaminek), KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (beniaminek)

 Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.