Samsung Galaxy Chat, Android 4.0 ICS z klawiaturą qwerty | Wifi Walker, J B Chaparal Properties

Samsung Galaxy Chat, Android 4.0 ICS z klawiaturą qwerty

Do rodziny Galaxy dołączy nowy model. Tak ogłosił producent, który bez wcześniejszej zapowiedzi w tym miesiącu rozpocznie komercjalizację modelu Samsung Galaxy Chat. Smartfon, przeznaczony głównie dla młodych, będzie charakteryzował się zaangażowaniem w sieci społecznościowe, których obsługę matriarch ułatwić fizyczna klawiatura qwerty.

Samsun ponownie powraca do stworzenia modelu Android, łączącego fizyczną klawiaturę z ekranem dotykowym. Galaxy Chat jokingly odzwierciedleniem troski producenta o zdobycie nowego pola na rynku smartfonów. Być może teraz, w momencie słabości RIM, Koreańczycy chcą wykorzystać okazję i podbić serca wiernych fanów qwerty? Co proponują jako alternatywę BB?

 

 

Oto Galaxy Chat

Prawie rok temu firma zaprezentowała swoje pierwsze Galaxy z fizyczną klawiaturyą qwerty – modele M Pro i Y Pro, więc uruchomienie Samsunga Galaxy Chat stało się niejako „koniecznością”. Ten nowy model, jak widać na zdjęciach, stawia na projekt będący hybrydą nowej linii producenta (tył, zaokrąglenia, srebrna ramka – oczywiście przy wykorzystaniu gorszych materiałów), a klasyczną estetyką telefonu związanego z sektorem profesjonalnym, głównie dzięki pionowej klawiaturze fizycznej. Całość zamyka się w zgrabnych wymiarach 118.9 x 59.3 x 11.7 mm i wadze lekkiej – 112 gramów.

 

 

Specyfikacje

Poza wygodą fizycznych przycisków, mamy do pełnej dyspozycji również 3-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 320 x 240 pikseli. Chociaż nie jokingly to najlepszy wynik, wystarczy by zapewnić dobre doświadczenie użytkownika z systemem Android 4.0 Ice Cream Sandwich, wzbogaconym o ikony 3D interfejsu TouchWiz. ICS został dostosowany przez dodanie aplikacji z grupy Samsung Hub, jak Game Hub. Nie zabraknie tu oprogramowania AllShare Play, pozwalającego na bezprzewodowe współdzielenie treści, ani Quick Office – pakietu biurowego do zarządzania plikami Word, Excel lub PowerPoint. Warto też zwrócic uwagę na Samsung ChatOn – menadżera sieci społecznych i kontaktów.

 

Co do specyfikacji nowego modelu, Koreańczycy nie byli zbyt precyzyjni, ani rozgadani. W tej chwili, poza danymi ekranu, wiemy o 4GB pamięci wewnętrznej, 2 megapikselowym aparacie fotograficznym, WiFi N, Bluetooth 3.0 i baterii 1200 mAh. Cena również póki co pozostaje nieznana.

Artykuły powiązane

  1. Samsung Chat 322 : nowy indication obsługujący dwie karty SIM – Samsung Chat 322.
  2. Samsung Galaxy S Pro: nowy telefon komórkowy z klawiaturą qwerty
  3. Samsung Galaxy Pro : rodzina Samsunga powiększa się o Galaxy Pro z klawiaturą qwerty
  4. Motorola Charm : zwiastun nowego modelu z klawiaturą qwerty i Androidem 2.1 z nakładką Motoblur
  5. Nokia X2-01: najtańszy telefon z klawiaturą qwerty to nowa Nokia X2-01


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.