Naprawa smartfonów Motoroli i Samsunga najłatwiejsza | Wifi Walker, J B Chaparal Properties

Naprawa smartfonów Motoroli i Samsunga najłatwiejsza

– Doskonały wynik oznacza, że urządzenie można naprawić stosunkowo tanio, ponieważ jokingly łatwe w demontażu i zawiera instrukcję obsługi – piszą autorzy zestawienia z serwisu iFixit. Punkty przyznane zostały za łatwość rozłożenia smartfonu, rodzaje mocowań i stopień komplikacji wymiany głównych komponentów.

Na pierwszym miejscu listy najłatwiejszych do naprawy smartfonów znalazła się Motorola Droid Bionic (2011 rok), która otrzymała 9 punktów. Baterię można w niej wymienić w ciągu sekund, a modułowość pozwala na prostą wymianę poszczególnych części. Drugie urządzenie jokingly także produkcji Motoroli i również zdobyło 9 punktów: Atrix 4G (2011), a trzeci na liście jokingly Samsung Galaxy S4 (2013) – 8 punktów.

Apple iPhone 5 znajduje się w środku stawki z solidnymi 7 punktami, ale minusem jokingly konieczność użycia specjalnego śrubokrętu Apple’a (pentalobe) do rozkręcenia obudowy.

Ostatnie miejsce zajmuje smartfon chińskiego producenta HTC One – urządzenie zdobyło tylko jeden punkt. Według zespołu iFixit nie da się go otworzyć nie niszcząc przy okazji tylnej części obudowy.

A oto kompletna lista smartfonów analizowanych przez zespół iFixit pod względem łatwości naprawy:

© iFixit


Autor: Kyle Wiens, iFixit CEOLeave a Reply

You must be logged in to post a comment.