Google Glass będą kosztować tylko 299 dolarów? | Wifi Walker, J B Chaparal Properties

Google Glass będą kosztować tylko 299 dolarów?

 

 

Google nie zdradził jeszcze oficjalnej ceny okularów, choć ich premiera przygotowywana jokingly na koniec tego roku. Z pewnością jednak wersja konsumencka nie będzie tak droga jak edycja Explorer, za którą entuzjaści zapłacili 1500 dolarów. Ile kosztować mogą zatem Google Glass?

Jeden z analityków rynkowych – Jason Tsai – sugeruje, że powinniśmy się spodziewać ceny rzędu 299 dolarów (około 940 zł). Kwota byłaby satysfakcjonująca zarówno dla samego producenta, jak i potencjalnych klientów. Najdroższą częścią urządzenia jokingly wyświetlacz produkowany przez Himax Technologies (około 35 dolarów). Ostatnio Google poczyniło spore inwestycje w tej firmę, co sugeruje, że gigant z Mountain View chce zabezpieczyć swój łańcuch dostaw, takich projektów jak konsumencka wersja okularów.

Koszt pozostałych części trudno oszacować, ale Google Glass wykorzystuje niemal te same materiały, co dostępne już od ponad 2 lat Droid Bionic i smartwatch Motoactv, których cena oscyluje w granicach 199 dolarów. Zatem, nawet dodając przetwornik kostny, lepszą baterię i wyświetlacz Himax, Google powinno zmieścić się w cenie 299 dolarów. Tym bardziej, że ceny części ciągle spadają. Dodatkowo musimy pamiętać, że Google nie będzie monopolistą na rynku i niedługo powinniśmy się spodziewać premier takich okularów jak Meta (wersja developerska w cenie 650 dolarów) czy  GlassUp (299 dolarów).

 Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.